Sağlık

Bu 10 Yazıyı Okumadan Vücut Şekillendirme Yaptırmayın!

Uzmanlar, vücut şekillendirme ameliyatları öncesinde hastaların bilinçli olmasının büyük değer taşıdığını söyledi. Peki Vücut Şekillendirme ameliyatlarında nelere dikkat etmeliyiz?

Obezite cerrahisi veya zayıflama tekniklerinden herhangi biri ile çok fazla kilo veren hastalarda karın, kol, bacak, göğüs ve sırt bölgesindeki sarkmalara yönelik hastanın beklenti ve ihtiyacına göre vücut şekillendirme ameliyatları yapılmaktadır. Hangi zayıflama yöntemi tercih edilirse edilsin vücut şekillendirme ameliyatına hastanın vücudundaki deformasyona göre karar verilir. Vücut şekillendirme ameliyatları bölgesel olabildiği gibi tercihe göre tüm vücut veya kombine ameliyatlar da olabilmektedir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı’ndan Op. Dr. Mustafa Keleş vücut şekillendirme ameliyatlarını anlattı.

Bu 10 Yazıyı Okumadan Vücut Şekillendirme Yaptırmayın!

Meme Dikleştirme, Meme Küçültme ve Büyütme, Karın Germe

Meme dikleştirme, küçültme ve büyütme, karın germe, kol-bacak germe, popo kaldırma, vücut germe, sırt germe, yüz ve boyun germe gibi operasyonlar, çok fazla kilo kaybeden hastalarda estetik görünümün kısa sürede iyileştirilmesine olanak sağlar. ağırlık. Ancak bu ameliyatların tam donanımlı hastanelerde, bu konuda deneyimli uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Vücut şekillendirme ameliyatlarında bilinmesi gereken bazı noktalar şu şekilde özetlenebilir: Hastanın ihtiyacına göre karın germe, göğüs büyütme, küçültme, sık kaldırma, üst sırt germe, çevresel karın germe, kol germe, uyluk germe işlemlerini içerir. .

  1. Tek bir ameliyatta birçok alan birleştirilebilir; sıklıkla göğüs cerrahisi ve karın germe ameliyatı birleştirilir.
  2. Obezite cerrahisi (Bariatrik cerrahi) sonrasında genel cerrah ve diyetisyen gözetiminde ideal kilosuna ulaşan ve bu kilosunu en az 6 ay sabit tutan hastalar bu ameliyatlar için uygun hastalardır.
  3. Hastanın fiziksel sağlığı ve psikolojisinin bu ameliyata uyum sağlayacak düzeyde olması gerekmektedir.
  4. Ameliyat öncesinde detaylı laboratuvar tetkikleri ve fizik muayene yapılmalıdır.
  5. Bu ameliyatlar muayene sonrasında hastanın beklenti ve isteklerine göre aynı seansta veya birkaç seansta planlanır.
  6. Ameliyatlar genel anestezi altında yapılır, birkaç gün hastanede kalmayı gerektirir ve ameliyatın türüne bağlı olarak ameliyattan sonra 4-6 hafta özel medikal korseler giyilmesi gerekir.
  7. Birden fazla seans planlanan hastalarda seans aralıkları 3-6 ay arasında olmalıdır.
  8. Hasta taburcu olduktan sonra 1 ay boyunca haftalık rutin kontroller yapılır. Hastalar 7-10 gün içerisinde normal hayatlarına dönebilirler.
  9. Sigara kesinlikle bırakılmalıdır. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

suluovahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu