Haber

İstanbul’da ‘Kalkan’ Operasyonunda 512 Düzensiz Göçmen Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul Esenyurt’ta düzenlenen ‘Kalkan’ operasyonları kapsamında 512 düzensiz göçmenin yakalandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından düzensiz göçle mücadele için İstanbul’da ‘Kalkan’ operasyonları düzenlendiğini duyurdu. Buna göre; Çalışma, İstanbul Valiliği iş birliğiyle İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Göç İdaresi Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Yabancı uyruklu kişilerin yoğun olarak yaşadığı konutlar, terk edilmiş binalar, park, bahçe, cadde ve sokaklarda 452 polis ve İl Göç İdaresi personelinin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonlarda, kalabalık konutlarda 318 düzensiz göçmen yakalandı. Kaçak göçmen olduklarını bilmelerine rağmen evlerini kiraya verdikleri tespit edilen 41 ev sahibine para cezası uygulandı. Evleri kapatıldı ve mühürlendi. Ayrıca 30 noktada kurulan Taşınabilir Göç Noktalarında yapılan sorgulamalarda toplam 512 kaçak göçmen yakalandı. Sistematik olmayan göçmenlerin ülkelerine geri gönderilmesine yönelik süreçler başlatıldı.

Operasyonları düzenleyen grupları tebrik eden Yerlikaya, “Biz her zaman düzensiz göçmenlerin ve göçmen kaçakçılığı yapanların peşindeyiz. Onlara göz yummayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu