Haber

Sanmar Denizcilik Büyükler Türkiye Şampiyonası Tamamlandı

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından Köyceğiz Gölü’nde düzenlenen Sanmar Denizcilik Büyükler Türkiye Şampiyonası tamamlandı. 29 Mart – 1 Nisan tarihleri ​​arasında yapılan yarışlarda kupanın galibi, yarışları Galatasaray’ın 2 puan önünde tamamlayan Fenerbahçe oldu.

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde düzenlenen ve hava şartları nedeniyle bir gün ertelenen yarışlarda, eleme yarışları 30 Mart’ta, final yarışları ise 31 Mart ve 1 Nisan’da yapıldı. 9 kulüpten sporcuların katıldığı müsabakada, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin kıyasıya mücadelesine tanık olduk.

Bayanlar ve Erkekler kategorilerinde dereceye giren Büyükler ve 23 Yaş Altı takımlarının katıldığı yarışlar, kıyasıya bir mücadele ile gerçekleştirildi.

Fenerbahçe’nin kazandığı şampiyonanın son yarışı olan Eight Single Steering, Erkekler kategorisinde şampiyonu belirleyen yarış oldu. Büyük Erkekler kategorisinde Fenerbahçe 800 puanla kupayı kaldırırken, Galatasaray 798 puanla ikinci, Hereke Nuh Çimento Kürek Kulübü ise 8 puanla üçüncü oldu.

Kadınlarda ise Fenerbahçe 560 puanla şampiyon, Galatasaray 218 puanla ikinci, Şişecam Spor Kulübü 8 puanla üçüncü oldu.

Takımların kupalarına ulaştığı ödül töreninde, sarsıntıda hayatını kaybeden kürek sporcuları da unutulmadı. Ödül töreninde deprem felaketinde hayatını kaybeden Adıyaman Gençlik ve Spor Kulübü kürek sporcuları Mir Berke Memnun, Mehmet Kadir Özbilgin, Halil İbrahim Elvermez ve Alper Efe Taştaş anıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu