Haber

Balıkesir’de Cumhuriyet kadar eski “ulu çınarlar” unutulmadı

Balıkesir Kent Yönetim Kurulu Kent Vefa Meclisi üyeleri, Cumhuriyetin ilanının 100’üncü yılı münasebetiyle il sınırları içinde yaşayan, Cumhuriyet ile aynı yılda doğan vatandaşları ziyaret etti.

Cumhuriyetin ayakta kalan “ulu çınar ağaçları”, Cumhuriyetin ilk dönemine ait çocukluk anılarını ve büyüklerinin anlattığı Kurtuluş Savaşı fıkralarını, kendilerini ziyarete gelen Kent Vefa Meclisi üyeleriyle paylaştı. Ziyaretlerde duygusal anlar yaşandı.

Balıkesir Kent Yönetim Kurulu Kent Sadakat Konseyi Başkanı Gökmen Karadağ, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle ilimiz sınırları içerisinde yaşayan 1923 doğumluların tespitini yaparak başladık. Yaptığımız araştırma sonucunda 14 ilçemizde 24 vatandaşımızı tespit ettik ancak bunlardan 7’si maalesef sağlık sorunları nedeniyle ziyarete uygun değildi. Biz de Karesi, Balya, Kepsut, Burhaniye’yi tercih ettik, Muhtarlarımız aracılığıyla Edremit ve Susurluk’taki değerli büyüklerimizin aileleriyle iletişime geçip ziyaret talebinde bulunduk, sağ olsun hiçbiri davet talebimizi geri çevirmedi, ziyaretlerimizde dinledik. Bazen hüzünlü anılar, bazen de eğlenceli anılar. Ziyaretlerimizin en çarpıcı anı 100 kişiye getirdiğimiz ikramlar arasında yer alan ulu Türk bayrağımızı çıkarmamız oldu. Biz de bu sahneyi görünce duygu dolu anlar yaşadık. Ziyaretimizden duydukları memnuniyeti görünce biz de çok memnun olduk.Bu vesileyle, bize Cumhuriyeti armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına ve tüm şehitlerimize şükran ve şükranlarımızı sunuyoruz. “Dualarla anarken, kızıl bayrak altında olmaktan gurur ve şeref duyan tüm aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz.”

posofajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu