Haber

Doğu Karadeniz’de kar; 201 köy ve mahalle yolu kapatıldı

DOĞU Karadeniz’de 5 ilde etkili olan kar yağışı nedeniyle 201 köy ve mahalle yolu ulaşıma kapandı. Ekipler, yağan kar nedeniyle kapanan yolları ulaşıma açmak için çalışma başlattı.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde soğuyan havanın ardından yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu. Kar nedeniyle Trabzon’da 21, Rize’de 22, Ordu’da 6, Gümüşhane’de 147 ve Artvin’de 5 köy ve mahalle yolu ulaşıma kapatıldı. Kar yağışının devam ettiği bölgede belediye, İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri, kapanan yolları iş makineleriyle açmak için çalışma başlattı. Yoğun kar yağışı ve kar nedeniyle kapanan yollara ekiplerin müdahalesi devam ederken, hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarına da ağırlık verildi.

ORDU’NUN İLÇELERİNDE KAR 1 METREYİ AŞTI

Ordu’da son bir haftadır etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde kar yüksekliği 1 metreyi geçti. Yağışlı havanın devam edeceği bildirilirken, kapanan 197 yolu açan ekipler, yaşlı, hasta, engelli ve hamilelerin konutlarına giden yolları sürekli ulaşıma açık tutuyor.

– Trabzon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu