Haber

ULUSKON depremden etkilenen 200 çocuğun eğitim masraflarını üstlenecek

ULUSLARARASI Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, “Depremin hemen ardından vatandaşlarımızın yardımına koştuk. Deprem bittiğinde yaraları sarılırken de yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bizce yetim çocuklarımızın eğitim hayatı her şeyden önce gelir.200 depremzede çocuğun eğitim hayatı boyunca eğitim masraflarını karşılamak için şimdiden çalışmalara başladık” dedi.

ULUSKON Lideri Nezaket Emine Atasoy, yaptığı yazılı açıklamada, Kahramanmaraş’ta 11 ili etkileyen depremlerin ardından ULUSKON olarak temsilcileri aracılığıyla yaraları sarmak için yardım akışı başlattıklarını söyledi. ULUSKON Lideri Atasoy, enkaz kaldırma çalışmalarının başlamasıyla birlikte depremle ilgili birçok sorunun ortaya çıkacağını düşündüklerini belirterek, şunları söyledi:

‘EĞİTİM MASRAFLARINI KARŞILAMAK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADIK’

“Devletimizle birlikte vatandaşımızın sonuna kadar yanında olacağız. Gelen yardımların sağlıklı bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için bölgedeki valilerimiz ve AFAD ile koordineli bir şekilde çalıştık. Oluşturduğumuz gruplarla , arama kurtarma başta olmak üzere erzak ve diğer ihtiyaçların temini ve vatandaşlarımıza ulaştırılması için gayret sarf ettik.Kurtarılan her bir vatandaşımız bizleri sevindirirken, kaybettiğimiz her can için üzüntümüze boğulduk. Bölgede enkaz kaldırma çalışmalarının başlamasıyla birlikte depremle ilgili birçok sorunun ortaya çıkacağını düşünüyoruz.Bizim için yetim çocuklarımızın eğitim hayatları her şeyden önce geliyor.Maliyetleri karşılamak için şimdiden çalışmalara başladık. yaraları sarmak için var gücümüzle devletimize destek olacaktır.Bugün birlik ve beraberlik günüdür.ULUSKON olarak az çok demeden yardım için adım atan tüm kurum ve kişilere teşekkürü bir borç biliriz.

– Ankara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu