Teknoloji

FIFA eSuper League Başlıyor: İşte Detaylar

Türkiye’de futbol ve oyun tutkunları uzun zamandır dört gözle bekliyor. FIFA eSüper Lig Resmi açıklama nihayet geldi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından organize edilecek FIFA eSuperLig 15 Mart’tayani önümüzdeki hafta çarşamba günü başlayacağı açıklandı.

Dünyanın en popüler futbol oyunu olan FIFA 23, Eylül ayında piyasaya sürülen FIFA 23 oyunu üzerinden oynanacak. eSüper Lig’de 17 kadro olacak . Ligde geçen ay yaşanan sarsıntılardan etkilenen Atakaş Hatayspor ve Gaziantep FK boy gösteremeyecek.

İki etaptan oluşacak eSuperLig’de kazanana 200 bin TL ödül verilecek.

20 resmi FIFA liginden biri olacak eSüperLig iki aşamalı olarak düzenlenecek. İlk aşama, Muhteşem Lig fikstürüne göre 24 maç günü boyunca çevrimiçi olarak oynanacak. İkinci aşamada ise ilk 12’ye girmeyi başaran gruplar çevrimdışı oluyor. playofflardadeneyecek.

Açıklamalara göre ligdeki her kadro, en az bir antrenör ve iki e-spor oyuncusu tarafından temsil edilecektir Normal periyot olarak da adlandırılan birinci sıra maçları 1’e 1 95 Gen modunda oynanacaktır. Play-off’ların prestijiyle Ultimate Team modunu göreceğiz. Ligde oyuncuların yaş sınırının 16 olacağını da ekleyelim.

Ülkemizde ilk kez resmi olarak düzenlenecek eSüperLig’in şampiyonu kesin olarak mayıs ayında yapılacak büyük final olacak ve şampiyona yapılacak. 200 bin TLpara ödülü verilecektir. TFF’nin YouTube ve TFF1923 TwitchTV kanallarından canlı olarak yayınlanacak olan karşılaşmalar sonucunda finalistler belli olacak. FIFA Küresel Serisindeülkemizi teslim etme şansı elde edecek.

mudurnuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu